top of page
Campeche calavera Ranatours

MAYSKÉ DĚDICTVÍ

Krátký pětidenní okruh Mayské Dědictví Vás zavede do historie této starodávné civilizace, navštívíte některé z nejvíce známých mayských sídel, zavedeme Vás do historie španělské kolonizace, kterou můžete nasát v koloniálních městech Mérida a v pirátském městě Campeche. Nakoukneme i do státu Chiapas, navštívíme proslulé Palenque a vykoupeme se pod vodopádem Misol - Ha, kde se natáčel Predátor.

Yaxchilán_árbol_Ranatours.jpg

MAGICKÝ CHIAPAS

Pojeďte s námi objevit krásy Chiapasu! V rámci tohoto krátkého okruhu Vám představíme ta nejvýraznější místa poloostrova Yucatán a indiánského Chiapasu, který je z větší části obýván mayskou populací. Zavedeme Vás do komunity lakandonských indiánů, kteří nám poodhalí své tradice a ty, co budou mít zájem, s nimi mohou vyzkoušet skok do cenote, anebo rafting.

Tikal templo IV Ranatours

CHIAPAS & TIKAL

Máte rádi dobrodružství? Pak jste tady správně! V době, kdy ještě všechny země neotevřely své hranice, vám nabízíme jedinečnou možnost navštívit Tikal tak, jako to dělají místní, kteří nás přepraví v kánoích po řece Usumacinta, která slouží jako přírodní hranice mezi Mexikem a Guatemalou, na druhé straně řeky si nás vyzvednou jejich kolegové a dopraví nás až k jezeru. A pak už jen ... TIKAL .. mayská metropole.

Teotihuacan Ranatours.jpg

AUTENTICKÉ MEXIKO

Tento poznávací zájezd Vám dovolí poznat Mexiko podrobněji, než v předchozích kratších verzích. Podíváte se do hlavního města dnešního Mexika a navštívíte bývalou mezoamerickou metropoli Teotihuacan. Pokocháte se krásou koloniálních měst a jejich španělskou architekturou, naučíte se pít tequilu a mezcal, budete se prodírat džunglí v Chiapasu a zažijete spoustu dalšího dobrodružství.

bottom of page